ابشاری در دل کویر

آبشار و  رودخونه سیاه کُش!

کمی بعد از روستای انگوران یک جاده خاکی در سمت راست وجود داشت که به دل کوه ختم می شد.

بعداز10دقیقه ما با این منظره رو برو شدیم !

به نظر شما این طبقات رودخونه که کاملا طبیعیه، بی نظیر نیست؟!

 صخره ها چون شمشیری برنده از غلاف خاک بیرون زده اند تا چشم هر ببینده را تسخیر کنند.


دستان هنرمندانه باد گاهی تمثال هایی می تراشند که تو را به رویا می برد.

دیوار چینی خدا!

ابشاری در دل کوه و کویر!

این ابشار چندین طبقه دیگه هم داره و یک نیمچه غار هم در طبقات فوقانی اون هست منتهی ما نتونستیم بریم .

 ملت مدل می شن، من مقیاس می شم!

کریستال های نمک (چشیدم خیلی شور بود)

دور تا دور صخره ها و نیز هر چیزی که در وسط ابشار افتاده بود بسته به قدمت با لایه از نمک پوشیده شده بود.

 رنگ بندی این آبهای شور با آبهای شیرین تفاوت چشمگیر دارد.

هراز گاهی هوهوی بادی ناخوانده ،سکوت کویر را درهم می شکست.

اگه گفتین این چیه؟

بله درسته بقایای یک پل !

پل لاتیدان

این پل از نظر طولی 3 برابر سی و سه پل اصفهان هست .233 دهانه داره که 33 دهانه اش باقی مونده ،ظاهرا به دستور شاه عباس برای جنگ با پرتغالی ها و گرفتن جزیره هرمز ساخته شده بود .سال 1372 بدنبال سیلاب از خاک بیرون زد.

 

اگه چند تا سیلاب فصلی بیاد بی تردید از بین می ره،رسیدگی اصلا نداشت در حد 0!

عکس پسرم از ما

نکته 1:نه جاده درست حسابی و نه یک تابلویی ابتدایی (هم پل و هم آبشار) ول شدن به امون خدا!

نکته 2:جدیدا مد شده تو تلگرام فامیلی رضا قلدر وممدرضا دماغ مدح و ثنا می کنن ، یکی نیست بگه راست می گی شاه پرستی مدح و ثنای شاه  عباس رو بکن که به حق جز بهترین پادشاها بود نه اون دوتا امل رو)

نکته 3:فلشمو دادم به یک کلوپ توش اهنگ بریزه، بنده خدا هرچی آهنگ آبادانی و بندری بود تو فلش ریخته بود .حالا کی مارو تو ماشین جمع کنه

/ 11 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خاله سو

سلام خاله چقدرزيبارودخونه روجاده ديدم اول چقدرعكس توودكي قشنگ افتاده بنظرم دكي لاغرشده ها باپاسخت به مديربشدت موافقم

یک نفر غریبه

چه جالب هیچ فکر نمی کردم جنوب اینقدر چشمه و آبشار و مناظر طبیعی قشنگ داشته باشه

مامان مهراد

سلام. واقعا خیلی جالبه. اصلا شگفت انگیزه!!!!! باا این پوشش گیاهی ، توی دل کویر. بودن آب تعجب آوره چه برسه به آبشار به این قشنگی... تو مرداد ماه سمت ما رودخونه ها تقریبا خشک شدن و آبی نیست اونوقت سمت جنوب تو دل کویر آبشار به این قشنگی!!!!!!

آمد

متاسفانه خیلی از مکان های تاریخی ما بخاطر یکسری از تفکرات به آنها رسیدگی نمی شود .و این پلی که شما برامون گفتید یکی از موارد رسیدگی نکردن به آن برگشت مالی هست .چون اغلب مسئولان فکر می کنند در مورد هرچی که هزینه کنند باید چندصدبرابرش بازگشت داشته باشه و یکی از دلایلی که برگشت نداره نداشتن تبلیغات هست . در مورد تاریخ و افرادی که در آن بودند و هستند خیلی سخت گیرانه در نکته دوم بهشون پرداختید .

دکتر v

سلام خانم خودم.خیلی عالی و ادبی نوشتی.من که خودم تور لیدرتم همش منتظرم بیام سفرنامه ات را بخونم. احسنت کاملا هم با جوابی که به مهرداد دادی موافقم.دیکتاتور دیکتاتور است و غیر قابل پذیرش از سوی جامعه مدرن امروز.آقای دیکتاتور ما اگر کاری هم کرده و آثاری از خودش باقی گذاشته همه به دست بیگانه بوده.از ریل راه آهن و پل ورسک که اسطوره شاه پرست هاست تا سیلوی گندم و ... اگر ما به شاهی مثل شاه عباس بزرگ لا همه دیکتاتور بودن های ذاتی شاهانه افتخار می کنیم به خاطر اینه که در اون دوران دموکراسی به این شکل که در دوره معاصر و از جمله در دوره رضا هنوز در جهان موجود نبود .واین شاه صفوی هر چه ساخت و آباد کرد همه با نیروی کار داخلی با معمار های خودی و مردم همین سرزمین بود. متاسفم برای مردمی که از لج با دوره فعلی از دوره قبلی بت می تراشند و افسوس می خورند.

دکتر v

در ضمن آقای دیکتاتور که با قلدری توانست ایران را یکپارچه کند چطور مملکت به این بزرگی رو یک شبه تحویل قوای اشغالگر داد و تنها دغدغه اش این بود که یک هتل خوب تو یک جای خوب بهش بدهند.و اصلا نگران هلوکاست مردم ایران که بر اثر قحطی ناشی از اشغال اتفاق افتاد نبود. اون یکی هم منظورم آریامهر شاهنشاه بزرگ است،که بدون یک جنگ یا حتی شلیک یک گلوله یک بخش از این امپراطوری بزرگ رو از ایران عزیز من جدا کرد:بحرین به جای افتخار به افراد خودمحور به کسانی افتخار کنیم که فداکارانه به فکر کشورشون بوده و هستند/

پارسا

ایول حظ بردم دیگه کم کم دارم به عکاسیت ایمان میارم ژن عکاسی و ایران گردی هم خدا رو شکر به صدرا جان به ارث رسیده ...

پارسا

چه باحال .... ایول به دکتر جان... ممنون لطف می کنی...

محيصا

سمانه عزيزم سلام، من نوشته هاي زيباتو ميخونم ولي خوب با گوشي بسختي ميشه كامنت گذاشت، عاليه همشون، موفق باشي دختر مهربون????