خرسین

روستای بسیار خوش آب وهوای خِرسین از توابع  دهستان معروف سیاهوو ،می باشد که در 120 کیلومتری شمال شرقی بندر عباس واقع شده است .

این روستا در مجاورت یک گنبد نمکی بزرگ قرار گرفته است (البته روستای درگز هم در سمت دیگری از این گنبد نمکی قرار گرفته است )

گنبد نمکی 

این روستا برخلاف همه روستاهای دیگه ظاهر تمیز و مرتبی داشت که نشان از یک مدیریت صحیح بود.راه تا جایی ممکن بود آسفالت بود.

بعد از تمام شدن آسفالت ،وارد راه سنگلاخ شدیم. سپس به سراشیبی که با سنگ های بزرگ و کوچک مفروش شده بود به سمت دره سرازیر شدیم.

سراشیب که به سختی طی شد تا به دره برسیم.

سپس وارد  یک دره سوت و کور شدیم که دیوارهای یکطرفش بلند وکمی سست به نظر می رسید . 

بعد از حدود نیم ساعت پیاده روی در کف دره ،بعد از یک پیچ ،سر وکله قندیل ها پیدا شد.منظره چنان شگفت اور بود که من تمام بطری های اب رو به هوا پرتاب کردم وبا هیجان به طرف قندیل ها دویدم.

چهار مجموعه قندیل وجود داشت

اینجا دو تا مجموعه در امتداد هم در عکس دیده میشه

 یک قندیل کنده شده

 

آخرین مجموعه  قندیل که برعکس  بقیه رنگ بندی زیبایی داشت  

 

 عظمتش را چگونه به رخ ادمی می کشد.

 

           

جریان نمک خالص

 بی تردید اگر توضیحی درباره این عکس به کسی داده نشه ،گمان می کنه پیاده رویی روی یک لایه نازک یخ است

تمام وجود ما گوش شد به قطره های آبی،که از روی قندیلها سقوط کرده و با جسارت سکوت دره عظیم را پاره میکردند.

 بلورهای زیبایی نمک حتی روی سنگها هم دامن چین چین خود را پهن کرده اند

 این روستای زیبا یک چشمه پر آب و جوشان آب شیرین، هم داشت که دمای آن به طرز عجیبی پایین بود.همزیستی این جریان نمک و این چشمه جوشان در یک روستا حیرت اور بود.

نمایی از روستا

در فصل زمستان این روستا به گفته اهالی تبدیل به یک روستای نارنجی رنگ خواهد شد و منظره دل پذیری بوجود می آورد(حتما یکسر می رم) 

 پروانه بخیل، ما را از دیدن نقش و نگار بالهای زیبایش، محروم کرد.

در این روستا یک غار با قندیلای نمکی (طبق نقشه و اطلا عات روستا)هست که امید به خدا اینبار با مهمانان عزیزمون راهی غار خواهیم شد.(حدس اینکه این مهمون عزیز کیه چندان سخت نیست ،رفیق گرمابه و گلستان ما که سرهای مگویی زیادی با اون داریم)

 

 فبای الا ربکما تکذبان!

/ 8 نظر / 81 بازدید
خاله سو

چه جاي جالب وقشنگي كاش بشه اومديم بتونيم بعضي ازين جاهاروببينيم

وحید53

کوه های گرمسیری داغترند

مهرداد

والا خوب حوصله و وقتی دارید که توی این گرمای جنوب تو بیابان دنبال قندیل می گردید و تازه از شدت هیجان بطری اب به اسمان پرتاب می کنید!...... ولی عکسها بسیار زیبا بود مخصوصا برای بنده که از منطقه جنوب چیزی نمی دانم...

آمد

ابتدای سخنم این است که درود به شما که جاهایی رو معرفی میکنید که کمتر کسی شنیده ازش من سال 82 که جنوب بودم یکی از دوستان از این غار درگز گفت که متاسفانه نتونستیم بریم و الان که معرفی کردید این بخش از این روستارا و در نقشه دیدم که غار هم در همان حواشی هست البته حواشی منظور کیلومتری .یکی از زیبایی های طبیعت همین گنبدهای نمکی هست که من چند نکته به مطلب زیبا و پر عکس که هم بصورت راوی و هم مستند بود اضافه کنم که گنبد های نمکی اغلب در نواحی گرمسیری هست که در ایران در استانهای سمنان فارس و هرمزگان وجود دارد. و در جزیزه هرمز هم وجود دارد که بصورت غار است .در قسمتی از لغت نامه دهخدا امده چراغ ، چیزی که در آن چراغ می اویزند ، رو همین حساب آویز بودن قندیل به آن چراغ می گویند .

مامان مهراد

سلام. به به می بینم که پشت کار پشتکارتون عالیه و جمعه ها خونه بند نمی شین. ... ببینم سمان پس کارهای خونه رو کی انجام میدی ؟ چطوری می رسی ؟

مامان مهراد

پس مهمون داری . خاله جون اومد مارو از یاد نبری ها. البته میدونم که شما به هم برسین هیچ گزینه ای رو برای غیبت از دست نمیدین و حتما پشت من هم حرف میزنین. [زبان]

مامان مهراد

نصاویر خیلی خیلی جالبی بود . واقعا دلم میخواد بیام جنوب.