چند کلام حرف حساب

در ابتدا فکر می کردم نویسنده اش دین اسلام رو دست می اندازد و اعتقادات مردم را به سخره می گیرد

طبق معمول اول داغ کردم ولی بعد که با دقت نوشته هایش را خواندم،دیدم فقط به برخی خرافات و خشک مذهبی های نابجا انتقاد می کند (بجز پاره ای از برداشتهای غلط )چیزی بدی نمی نوشت .

یکی از این پست هایش به اسم امامزاده قلقلی بود که مورد هجوم عده ی تند رو قرار گرفت و تهدید به فیلتر شد و درنهایت ماه بعد که مراجعه کردم وب فلیتر شده بود.

این مسئله امام زاده برای من که علاقه به سفر دارم خیلی پیش آمده  وتبدیل به یک معزل اساسی  شده است   .(البته به جز چند امام زاده که هویت وزندگی نامه پر ارزششون کاملا مبرز شده است)

اولا هیچ عقل سلیمی وجود این همه امامزاده را در دور افتاده ترین روستاهای کوهستانی  وکویری و جنگلی و ....قبول نمی کند.

ثانیا بر فرض محال این همه گنبد وبارگاه امامزاده واقعی باشند ،بر طبق آیات صریح قران فقط تقوا ملاک برتری انسان هاست  نه نژاد ونسب ومال و....  در طول تاریخ پراز فراز نشیب پیامبران وائمه اطهار وجود فرزندان ناخلف بارها دیده شده است آیا به صرف وجود یک نسب این همه رنگ و لعاب  لازم است  ؟ ایا نسب مهر تایید عصمت وپاکی بروی پیشانی آنها می زند؟!

ثالثا : در یزد استاد مومن ومحققی داشتم که در سراسر ایران سفر کرده بود ایشون متذکر شد چندتا از مثلا امامزادها که اتفاقی کاوش شدند قبر کسانی بوده که دیگران شوکه شدند(نمی توانم صریحا بنویسم)

متاسفانه این باور اونقدر ریشه های کلفتی در وجودم مردم نهاده که گاهی حرفهای متعصبانه و عجیب و غریب می شنوی  نمونه اش" 

زمانی که به جیرفت می رفتیم سر راه بانوی سالخورده رو به امامزاده روستاش رسوندیم که بانو گفت :ما به این امامزاده اعتقاد داریم .مردم وقتی به چیزی اعتقاد داشته باشن حتی اگه سنگ هم باشه شفاشون میده!"

به هرحال با یک بانوی سالخورده که نمیشه درباره این مسایل بحث وجدل کرد ولی خرافات و تعصبات عبث بر اندیشه درستمان پیشی گرفته است.

درحال حاضر بنده خدا در اولیت قرار گرفته است تا خداوند.

در شبهای قدر جایی که باید خدا صدا زده شود بعضی این از خدا بی خبران نصف مراسم را به نوحه سرایی می پردازند(شب شهادت مولا علی تا حد معقول خیلی هم بجاست والبته زیارت عاشورا که کلا جنبه سیاسی هم دارد و جز زیارتهای پر رمز و رازی است که تاکید موکد به آن شده حتی در شبهای قدر) 

گرفتن عزادرای بی مورد مثل عزداری محسن(جنین سقط شده بانوی دو عالم)...فوت همسر پیامبر وعموی پیامبر و جدیدا عبدالعظیم حسنی و....

که دیگر صدای برخی از روحانیون روشن فکر که علم خود را به روز می کنند را در آورده است .این شدت عزادرای ها باعث میشود ملت دل زده شده و معاندان فرصت طلب اسلام وتشیع ریشخندمان کنند.

اسلام حقیقی، دینی است بر پایه عقل ،خرد ورزی و تامل ، بزرگان دین که خون دلها خوردند و بعضا به فجیع ترین جنایات بشری از بین رفتند ،سالهای سال مرارت ها کشیدند که این را به گوش ما برسانند وبرخی از ما با ساختن جکهای مسخره وعزاداری های غلیظ و عبث حق آنها را به خوبی ادا می کنیم .

واقعا وقت آن نیست تکانی به خودمون بدهیم ......به جای تعصبات بی جا سخنانشان را یاد بگیرم .....به کار ببندیم .....یاد بدهیم.....دربرابر نشر اکاذیب و تهمت های زشتی که به آن ها می دهد واکنش نشان بدهیم  و جکهای بی مزه ومسخره ای که درباره آنها می شنویم را محکوم  کنیم............

 حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: بالاتر از هر عبادتی به کار انداختن نیروی تفکر و تعقل است

 

/ 6 نظر / 28 بازدید
آیدین

کاملا بجا هر چیزی از اندازه که رد بشه، بی رنگ میشه

خاله سوسن

خاله جون خیلی توپ بووودیعنی عالی امان ازاسلامی که دارن واررونه جلوه می دن امان ازاونایی که لباس پیامبرتنشونه امانشونی دردلشون ازاسلام نیست اینروزهای تابستان من سردرگم ترمیشم وقتی باعده ای ازاین دست سرکارم بیشترمیشه

یک نفر غریبه

زرکوب باید کرد این پستت رو

آمد

همیشه در هر دینی افرادی که کورکورانه اعتقاداتی را بوجود می آورند باعث ضربه زدن به اون دین و آیین می شوند .

وحید53

شما یه خانم فهمیده و اندیشمندید

سلام سمانه جان منم باهات کاملا هم عقیده ام[نگران]